Numer archiwalny miesięcznika "Msza Święta"
„Przyjmijcie światło Chrystusa… Podtrzymywanie tego światła powierza się wam, rodzice i chrzestni, aby wasze dziecko, oświecone przez Chrystusa, postępowało zawsze jak dziecko światłości, (...).Naszym pierwszym zadaniem chrześcijańskim, wynikającym z udziału w życiu Kościoła i zarazem tworzącym to życie, jest czcić Boga. To zadanie obrazują i podkreślają jego (...).
Czytaj więcej »
Ogólnopolski program duszpasterski na rok 2023/2024 akcentuje wezwanie do zaangażowania w życie Kościoła, zachęca do niego i pokazuje, że jedną z form (...).
Czytaj więcej »
Liturgia godzin towarzyszy Kościołowi od samego początku. Sam Jezus bardzo często modlił się do Ojca, a Apostołowie, patrząc na Mistrza i słuchając (...).
Czytaj więcej »
Często przywoływany fragment Konstytucji liturgicznej Soboru Watykańskiego II nazywa liturgię szczytem, do którego zmierza działalność Kościoła, oraz źródłem jego mocy (...).
Czytaj więcej »
Św. Augustyn w jednej ze swoich najsłynniejszych myśli wskazał niepokój jako stan właściwy ludzkiemu sercu, które nie znajduje odpoczynku w Bogu. (...).
Czytaj więcej »
Pisząc do kogoś list, miło jest dołączyć na końcu słowa z Trzeciego Listu św. Jana Apostoła: Wiele mógłbym ci napisać, ale nie chcę użyć atramentu i pióra. Mam bowiem (...).
Czytaj więcej »
Psalm 1 tak naprawdę zbudowany jest na dwóch prostych wersetach (Ps 1,1-2): „Szczęśliwy człowiek” – i trzy kropki. Cała reszta to nic innego, jak Boży (...).
Czytaj więcej »
Króluj nam, Chryste – zawsze i wszędzie!
W ostatnim artykule omówiliśmy jedną z najbardziej charakterystycznych szat liturgicznych, jaką jest ornat. Bogactwo (...).
Czytaj więcej »
W bieżącym roku przypada 45. rocznica pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do ojczyzny. Ta pielgrzymka stała się zaczynem narodzin solidarności, bezkrwawej rewolucji i odzyskania suwerenności przez (...).
Czytaj więcej »
Ponad 20 lat temu Jan Paweł II w okolicznościowym przemówieniu do wykładowców i studentów Papieskiego Instytutu Studiów nad Małżeństwem i Rodziną (31.05.2001) nawiązał do początków tego Instytutu. (...).
Czytaj więcej »
Mając na uwadze wielowiekowy zwyczaj wyboru rodziców chrzestnych oraz odpowiedzialność, jaka na nich ciąży względem osoby przyjmującej chrzest, a także całej wspólnoty (...).
Czytaj więcej »
Szeroko pojęta działalność ks. Antoniego Hlonda wycisnęła niezatarte znamię na reformie muzyki kościelnej zapoczątkowanej (...).
Czytaj więcej »
Drodzy Opiekunowie i Animatorzy grup parafialnych oraz Liderzy wspólnot i ruchów charyzmatycznych!