Msza Święta - miesięcznik biblijno-liturgiczny

« powrót do numeru


ks. Dawid Stelmach, Poznań
Kościół biernych świeckich?

Artykuł pochodzi z miesięcznika "Msza Święta" nr 02, luty 2021

Dlaczego o Kościele w Polsce można powiedzieć, że słynie z bierności ludzi świeckich? Czy jest w tym choć trochę prawdy? Dlaczego ten Kościół, który wydał Świętego Jana Pawła II, miałby popełnić takie błędy w odnowie posoborowej? Czy naprawdę jest tak źle, że polscy wierni nic w Kościele nie robią?

Tak wiele pytań, a tak trudno postawić jasne odpowiedzi w czasie kolejnych odsłon pandemii koronawirusa, po bolesnym doświadczeniu „strajku kobiet” i odkryciu galopującej laicyzacji młodego pokolenia Polaków. Jak mawiał ks. dr Michał Tschuschke, wykładowca liturgiki w poznańskim seminarium: „Otóż, otóż najpierw uporządkujmy”.

......................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................... (...)

Uwaga! To jest tylko fragment artykułu. Pełną wersję przeczytasz w numerze dostępnym w Wydawnictwie Hlondianum:

« powrót do numeru