Msza Święta - miesięcznik biblijno-liturgiczny

« powrót do numeru


ks. Mateusz Socha SChr
Błogosławiona Laura – pociągała ludzi do Chrystusa

Artykuł pochodzi z miesięcznika "Msza Święta" nr 10, październik 2020

Laura urodziła się 5 kwietnia 1891 roku w Santiago w Chile, jako pierwsze z dwojga dzieci Józefa Vicuña i Mercedes Pino. Pochodziła z rodziny arystokratycznej. Ojciec Józef był oficerem wojskowym, matka pracowała w domu. 

W dniu 24 maja, w święto Maryi Wspomożycielki Wiernych, w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Anny Laura została włączona do wspólnoty Kościoła.

Z powodu rewolucji rodzina Vicuña przeniosła się do Temuco w Argentynie. Wkrótce niespodziewanie zmarł ojciec Laury. Już po jego śmierci przyszła na świat młodsza siostra Laury – Julia. 

Mercedes, szukając sposobu na sfinansowanie edukacji swoich córek, przeprowadziła się i podjęła pracę w hostelu. Związała się z jego właścicielem Manuelem Mora. Laura razem z siostrą wstąpiły do szkoły z internatem Hijas de Maria Auxiliadora („Córki Maryi Wspomożycielki”) prowadzonej przez siostry salezjanki. Od tego momentu coraz bardziej zaczęła interesować się sprawami wiary. W szkole Laura przygotowywała się do I Komunii Świętej. Moment spotkania z Chrystusem w Eucharystii był początkiem głębokiej miłości do Pana Jezusa i pragnienia poświęcenia Mu swojego życia. Dnia 8 grudnia 1901 roku została przyjęta do Stowarzyszenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych. Rok później przyjęła sakrament bierzmowania i poprosiła o przyjęcie jej do postulatu sióstr salezjanek. Spotkała się z odmową. (...)

Uwaga! To jest tylko fragment artykułu. Pełną wersję przeczytasz w numerze dostępnym w Wydawnictwie Hlondianum:

« powrót do numeru