Msza Święta - miesięcznik biblijno-liturgiczny

« powrót do numeru


abp Diarmuid Martin
Kongres wezwaniem do modlitwy i odnowy życia

Artykuł pochodzi z miesięcznika "Msza Święta" nr 06, czerwiec 2012

Jubileuszowy 50. Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny, który odbędzie się w Dublinie, jest postrzegany jako niepowtarzalna okazja do odnowy życia chrześcijańskiego. Ku zaskoczeniu swych krytyków Kongres Eucharystyczny nabiera kształtu jako autentyczny impuls do odnowy Kościoła.

Kongres będzie okazją do zaprezentowania tego, co dzieje się w duszpasterstwie Archidiecezji, i do gorącego przywitania tysięcy gości przybywających z zagranicy. Spodziewam się, że każdy przebywający w Dublinie podczas Kongresu będzie pod wrażeniem znaków odnowy, które są widoczne w Kościele w Irlandii. Kongres nie powinien być postrzegany jako odosobnione wydarzenie, ale jako ważny moment w odnowie Kościoła, która ma miejsce teraz i będzie dokonywać się po Kongresie.
Irlandzki Kościół stoi przed wieloma wyzwaniami na tej drodze odnowy. Obecność na Kongresie Eucharystycznym pielgrzymów z całego świata będzie stanowić ogromną zachętę dla nas w naszych wysiłkach. Mamy nadzieję, że chrześcijanie z całego świata przybędą do Dublina na znak solidarności i wsparcia dla Kościoła w Irlandii oraz złączą się z nami w modlitwie o owoce odnowy.

Eucharystia jest centralnym punktem w życiu chrześcijańskim. Eucharystia jest rzeczywistą obecnością w historii ofiarnej miłości Chrystusa na krzyżu. Ofiarna miłość Chrystusa aż do śmierci jest źródłem nowego życia, przyniesionego przez Chrystusa w Jego śmierci, zmartwychwstaniu i zesłaniu Ducha Świętego. (...)

Uwaga! To jest tylko fragment artykułu. Pełną wersję przeczytasz w numerze dostępnym w Wydawnictwie Hlondianum:

« powrót do numeru