Msza Święta - miesięcznik biblijno-liturgiczny

« powrót do numeru


Liliana Florek
Drodzy Rodzice, Katecheci i Wychowawcy!

Artykuł pochodzi z miesięcznika "Msza Święta" nr 04, kwiecień 2011


Santo subito – to wezwanie, którym pierwsi chrześcijanie wyrażali swoje przekonanie o świętości zmarłej osoby. Zostało ono powtórzone na placu św. Piotra w Rzymie w czasie przejścia do Domu Ojca i pogrzebu Sługi Bożego Jana Pawła II. Dzisiaj jesteśmy świadkami, jak spełnia się to wołanie milionów ludzi: „Santo subito” – Święty natychmiast! Dziś znamy tę konkretną datę, gdyż na początku tego roku Benedykt XVI ogłosił, że beatyfikacja Papieża Polaka odbędzie się 1 maja, w Niedzielę Bożego Miłosierdzia.
Oficjalna beatyfikacja będzie potwierdzeniem przekonania tych wszystkich, którzy byli świadkami życia Jana Pawła II i uczyli się od niego otwartości, odpowiedzialności, godnego przyjmowania cierpienia, a przede wszystkim głębokiej modlitwy. Jego świętość promieniowała, zachwycała i pociągała ludzi. Sam Jan Paweł II mówił kiedyś, że święci są po to, aby nas niepokoić. Pewnie wówczas nie przypuszczał, że w przyszłości słowa te będą odnoszone również do jego osoby. Zatem niech te uroczystości, które będziemy przeżywali w przyszłym miesiącu, staną się dla nas i dla naszej młodzieży powodem do tego niepokoju, który skłoni nas do wewnętrznej przemiany, pogłębienia wiary i autentycznego wsłuchania się w nauczanie Jana Pawła II.

Uwaga! To jest tylko jeden artykuł z miesięcznika "Msza Święta". Pozostałe przeczytasz w numerze dostępnym w Wydawnictwie Hlondianum:

« powrót do numeru