Msza Święta - miesięcznik biblijno-liturgiczny

« powrót do numeru


Liliana Florek
Epifania – Jezus objawia się światu jako Bóg i Człowiek. Katecheza dla młodzieży.

Artykuł pochodzi z miesięcznika "Msza Święta" nr 01, styczeń 2011

Drodzy Rodzice, Katecheci i Wychowawcy!
Nowelizując Kodeks Pracy i ustawę o dniach wolnych od pracy, Sejm zdecydował, że od 2011 roku 6 stycznia będzie znowu dniem wolnym, jak to bywało już w Polsce do 1960 roku. Wokół tej decyzji w Polsce toczy się wiele dyskusji. Jedni mają wątpliwości, czy to święto zasługuje na aż takie „wyróżnienie”. Inni – szczególnie pracodawcy – protestują przeciw kolejnemu dniu wolnemu. Zaś zwolennicy podkreślają, że Trzech Króli jest najstarszym świętem chrześcijańskim i dniem wolnym od pracy w dziewięciu krajach Unii Europejskiej.

Nasza młodzież przysłuchuje się tym wszystkim argumentom i w przeważającej większości cieszy się z kolejnego dnia wolnego od nauki szkolnej. Zatem warto ukazać głęboki sens tej uroczystości, jej historię i znaczenie, aby 6 stycznia kojarzył się bardziej świątecznie i aby przypomnieć, że katolicy w tym dniu mają obowiązek uczestnictwa we Mszy Świętej.

W wersji drukowanej miesięcznika Czytelnicy znajdą konspekt katechezy z materiałami pomocniczymi dla młodzieży z klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych o znaczeniu uroczystośći Objawienia Pańskiego.

Uwaga! To jest tylko jeden artykuł z miesięcznika "Msza Święta". Pozostałe przeczytasz w numerze dostępnym w Wydawnictwie Hlondianum:

« powrót do numeru